Manote, kad lyčių lygybės tema – „moterų reikalas“? Deja, tačiau vyrai dažnai dirba daugiau valandų nei norėtų, turi mažiau laiko šeimai, miršta anksčiau, taip pat gali nesulaukti tinkamos pagalbos tapę smurto aukomis.
Tikėtina vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje yra 9,5 metų trumpesnė nei moterų, o viena iš to priežasčių yra slegiantys vyriškumo standartai, kurie skatina vyrų sveikatai žalingą bei rizikingą elgesį, kuris tiesiogiai trumpina jų gyvenimą. Taigi, dalyvavimas lyčių lygybės dialoge yra tiesiog gyvybiškai svarbus ir vyrams.
Diskusiją „užkurs“ lektorė, psichoterapeutė Inga Motuzaitė. Vėliau diskusijų moderatoriai, humanitarinių mokslų daktarė, daugiau nei 20 profesinės karjeros metų paskyrusi lyčių (ne)lygybės klausimams nagrinėti, Margarita Jankauskaitė ir mokytojas Antanas Jonušas, kvies visus dalyvauti ir išbandyti islandų sukurtą „Barbershop Toolbox“ metodiką, kuri suteikia įrankius, kaip taktiškai diskutuoti lyčių lygybės tema.
Tad tuos, kurie jau laužo standartus, EUROPE DIRECT Telšiai kviečia į renginį internete.
Projektą vykdo – „Go Forward“ ir UN Women Iceland, o Telšiuose prie jo jungiasi EUROPE DIRECT Telšiai.
„Europos Sąjunga pagrįsta vertybių, įskaitant lygybę, rinkiniu, todėl vyrų ir moterų lygybė yra vienas iš ES tikslų. Būdama vieno iš ES tinklų atstove Telšių regione, bandau įnešti ne tik to europietiškumo, bet ir maža dalimi prisidėti prie savo miesto, rajono pažangaus žingsniavimo pirmyn”, – sako centro vadovė Auksė Valackonienė. “Gyvendama ir dirbdama savo krašte, pažįstu regioną, žinau jo silpnąsias vietas ir tas plonytes, skaudžias temas, kurių kartais nedrįstama įvardinti. Jei didžiuosiuose Lietuvos miestuose pokyčiai lyčių lygybės klausimu po truputį juda į priekį, atokesniuose regionuose apie juos tik galvojama. Todėl puiku, kad atsiranda iniciatyvos, skatinančios įkvėpti, padrąsinti žmones. Arba bent jau pradėti kalbėti ir kalbėtis,“ – sako EUROPE DIRECT Telšiai vadovė Auksė Valackonienė.