Kas labiau žemaitis? Ar tas, kuris kalba žemaitiškai? Ar tas, kuris rašo žemaitiškai? Ar tas, kuris skaito žemaitiškai? Ar tas, kuris gyvena Žemaitijoje? Ar tas, kuris gimė Žemaitijoje? Ar tas, kuris pyksta žemaitiškai? Ar tas, kuris Žemaitiją nešiojasi širdyje?

Nori išsiaiškinti?

Antrus metus iš eilės Žemaitijos turizmo informacijos centras suteikia Tau progą, mesdamas iššūkį – laikyk „Žemaičių egzaminą“, pasitikrink savo žinias ir sužinok daugiau apie savo ir mūsų kraštą!  

 

Žemaitijoje,  Lietuvos kultūros tarybai ir Telšių rajono savivaldybei pritarus, antrus metus vyksta egzaminas, kurio metu internetu gebantys naudotis regiono bei aplinkinių rajonų gyventojai turi galimybę patikrinti savo žinias apie Žemaitiją. Šie metai truputį kitokie – 7 Žemaitijos savivaldybės 2022 – uosius paskelbė žemaičių kalbos metais, tai ir šiųmetis egzaminas bus skirtas išimtinai žemaičių kalbai bei tiems, kurie kuria ar kūrė žemaitiškai.

„Mes, žemaičiai, turime kalbos, istorijos, vietovių ir vietovardžių knygas, lankytinų vietų apžvalgas ir leidinius. O kiek dar daug primirštų įvykių ir dalykų tūno atminties kertelėje, kiek garsių žemaičių ar išskirtinių vietų žinome! „Žemaičių egzaminas“ – tai žinių apie Žemaitiją ir jos išskirtinumą Lietuvoje, Europoje bei pasaulyje patikrinimas. Tikrai žinome, kad, kaip ir praėjusiais metais, jame dalyvaus Telšių regiono, Žemaitijos, Lietuvos, Europos ir pasaulio žemaičiai bei žemaičių kultūrai neabejingi lietuviai, o gruodžio 2-ąją dieną internetu vyksiantis egzaminas vainikuos visus 2022 – uosius metus vykusius renginius, skirtus žemaičių kalbos metams“, – šių metų egzamino temą pristato renginio organizatoriai VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius ir EUROPE DIRECT Telšiai vadovė Auksė Valackonienė.

„Žemaičių egzaminas“ vyks gruodžio 2 dieną internetinėje svetainėje http://www.zemaiciuegzaminas.lt. Nuoroda aktyvi bus visą dieną, todėl dalyviai pasitikrinti žinias galės jiems patogiu metu, neapsiribojant nustatytomis valandomis. Rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti per Telšių miesto 231-ąjį gimtadienį gruodžio mėn, … dieną!

Tad, jei esi žemaitis, jei save laikai žemaičiu, brongus prieteliau, ėlga namėslīk ėr sava kalėnduorie ožsėbrauk svarbė data, sek inpormacėjė Žemaitėjės turizma puslapie http://visit.telsiai.lt aba suocialinė tinkla „Facebook“ paskīruo https://www.facebook.com/telsiaitic.